Investiční kovy (zlato, stříbro, platina), diamanty

Vítejte na stránce zabývající se investicí do investičních kovů a drahých kamenů. Tento druh investice má několik zásadních výhod:

  • na rozdíl od uměleckých děl se jedná o mnohem likvidnější způsob uložení peněz, tzn. zlato můžete prodat prakticky kdekoliv, avšak najít adekvátního kupce na Emila Fillu může být otázka několika měsíců.
  • zlato (a jiné kovy a drahé kameny) jsou celosvětově přijímany a kotovány na burze, takže jsou obchodovatelné prakticky kdekoliv na světě a určení pravosti je většinou otázka minut.
  • považuje se za nejbezpečnější způsob uložení hodnoty neboť peníze mohou být v případě krize a ekonomických turbulencí, inflací znehodnoceny.

V zásadě máte jen několik možností do čeho invesovat, buďto do zlata (investiční zlato) , stříbra (investiční stříbro), platiny (investiční platina) nebo drahých kamenů, především tedy diamanty (investiční diamanty). Lze investovat i do jiných komodit, ovšem to není nápní této stránky. Při převádění kovu do měny, ovlivňuje cenu také kurz dolaru vůči měně do které investiční kov nebo drahokam převádíte.

Více informací o investičních kovech a diamantech se dozvíte zde: 

Investiční - zlato - stříbro - diamanty

 

Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání