Živnostenský rejstřík

Obchodní rejstřík je veřejný registr (seznam), ve kterém jsou evidovány subjekty (podniky, společnosti, organizace), kterým to ukládá zákon. Zápis do obchodního rejstříku provádí rejstříkový soud, který je podřízený Ministerstvu spravedlnosti. V obchodním rejsříku jsou uvedeny základní identifikační údaje subjektu, předmět jeho činnost, statutáři, struktura majetku a další klíčové informace související se subjektem.

 

Živnostenský rejstřík - registr živnostenského podnikání v ČR


Vyhledávání v registru ZDE
Statistické údaje o živnostenském podnikání ZDE 
 

Informace o živnostenském rejstříku

Živnostenský rejstřík slouží k evidenci všech živnostenských oprávnění a podnikatelských subjektů na našem území. Díky statistickým údajům má tak každý možnost vidět vývoj od roku 1992 do současnosti. Navíc živnostenský rejstřík funguje jako vyhledávač, který najde jakéhokoliv živnostníka či podnikatele. Právě díky tomuto vyhledávání je živnostenský rejstřík využíván ke kontrole správnosti poskytnutých údajů. Vyhledávání v rejstříku je možné rozdělit na hledání subjektu a osoby. Pokud se jedná o podnikající subjekt je hlavním určujícím prvkem pro hledání identifikační číslo u vyhledávání osoby je to samozřejmě jméno. Navíc se dá vyhledávat podle řady dalších kritérií, které živnostenský rejstřík nabízejí. 

Oficiální stránky naleznete na www.rzp.cz  (RŽP)
 
V současnosti je   obchodní rejstřík firem   přístupný i na internetu. Hledání v obchodním rejstříku lze provádět podle řady parametrů (IČ, osoba, obchodní jméno). Jednoduchý formulář pro vyhledávání v obchodním rejstříku je i na této stránce, pokročilejší prohledávání obchodního rejstříku lze uskutečnit na stránce www.justice.cz.

On-line výpis z  obchodního rejstříku  má nedeklarativní charakter. Pro většinu právních úkonů směrem k institucím je třeba požádat u příslušného soudu o vydání ověřeného výpisu z obchodního rejstříku.
Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání