Půjčka do výplaty

Weby poskytující rychlé půjčky do výplaty fungují velice jednoduše. A jako celá řada na první pohled jednoduchých věcí i dost složitě.

Jak fungují weby nabízející půjčky před výplatou?

Podívali jsme se na pozadí webů, které nabízejí rychlé půjčky před výplatou a pokud možno bez nahlížení do registru dlužníků. Typický obraz je jednoduchý. Do jednoho ze dvou hlavních internetových vyhledávačů – Google nebo Seznam.cz – zadejte klíčovou frázi „sms půjčka“ nebo „půjčka před výplatou“. Vyhledávač vám pohotově vrátí několik set tisíc až milion výsledků pro každou frázi.

Na internetu se to hemží různými nabídkami zprostředkovatelů, kteří jsou ochotni půjčit. Do vyhledávače stačí napsat frázi „sms půjčka“, „půjčka před výplatou“ nebo „půjčka do výplaty“ a objeví se celá řádka webových stránek, kde je možné si o tento typ půjčky požádat. Obě klíčové fráze mají v rámci Seznamu na 13 tisíc zobrazení měsíčně. U druhého z vyhledávačů jde zhruba o stejná čísla. V celé řadě případů jde o affilové partnery několika málo poskytovatelů, kteří se na půjčky před výplatou zaměřují.

Objemy hledání termínů SMS půjčka a půjčka před výplatou

Klíčová fráze Měsíční objem hledání Průměrná cena za proklik
sms půjčka 7 070 31,29 Kč
půjčka před výplatou 6 219 32,26 Kč

Zdroj: Sklik.cz

Jak funguje půjčka přes SMS

Princip je jednoduchý. Na webové stránky přijde zájemce o rychlou půjčku. Vyplní formulář nebo pošle textovou zprávu podle zadaného klíče. A čeká na schválení a na peníze. Ty celá řada poskytovatelů dokáže poslat do jedné hodiny. Pomáhají jim k tomu bankovní účty u velkých a tudíž i nejčastějších bank. Platby dorazí nejpozději následující pracovní den, to v takových případech, kdy má klient banku, kterou nemá poskytovatel půjčených peněz.

Roční náklady na provoz jednoho webu, na kterém můžete vyplnit jednoduchý formulář, se pohybují v rozmezí několika stokorun až po několik set tisíc korun. Záleží na údržbě webu a jeho propagaci.

Podstata tohoto internetového byznysu funguje následovně. Provozovatel webové stránky se zaregistruje do provizního systému poskytovatele půjček. Vytvoří prezentaci, která pomocí internetové optimalizace „předběhne“ své konkurenty a zobrazuje se ve vyhledávačích. Jestliže chcete zvýšit svůj úspěch, můžete v rámci PPC arbitráží zaplatit za zobrazení inzerátů (který se nejčastěji zobrazí vpravo od přirozených výsledků hledání, ale také nahoře či dole) a pokusit se tak uzmout část z návštěvníků. Cena za jedno spojení se pohybuje okolo 30 korun a platí se za kliknutí na inzerát, nikoliv za jeho zobrazení. Provize za jeden lead, jak se vyplnění formuláře s online žádostí o SMS půjčku nebo poslání textové zprávy, odborně nazývá, se pohybuje v rozmezí několika desetikorun až po stokoruny.

Web spasitelem pro půjčky do výplaty

Právě internet je hlavní prodejní kanál rychlých půjček do výplaty. Pozadí, o kterém se příliš nemluví, jsou náklady za zpracování žádosti a následného vyřízení jednoho zákazníka. Z administrativního hlediska musí být vše maximálně jednoduché. Donést až do domu někomu tisícikorunu a získat z ní za tři týdny stokorunu navíc se tak zkrátka nevyplatí. To je možné u nebankovních společností typu Provident, Cetelem nebo HomeCredit, které půjčují řádově deseti tisíce korun s ročním RPSN v hodnotách několika desítek procent a více.

Mezi poskytovatele rychlých půjček do výplaty, které se pohybují od několika set korun po několik tisícikorun patří především CreditON, Ferratum, Kouzelná půjčka, NetCredit, Omega půjčka, Perfect Money, Půjčkomat, VATAonline. Jejich bližší nabídku naleznete v tabulce.

Přehled poskytovatelů SMS půjček do výplaty

Název společnosti Rozmezí půjčky Délka půjčky
CreditON 100 – 15 000 Kč 1 – 40 dní
Ferratum 500 – 10 000 Kč 21 – 30 dní
Kouzelná půjčka 1000 – 10 000 Kč 2 – 30 dní
NetCredit 1500 – 12 000 Kč 1 – 30 dní
Omega půjčka 1000 – 5000 Kč 7 – 30 dní
Perfect Money 1000 – 5000 Kč 7 – 21 dní
Půjčkomat 500 – 10 000 Kč 5 – 31 dní
VATAonline 100 – 4999 Kč 1 – 35 dní

Zdroj: Webové stránky poskytovatelů SMS půjček před výplatou

Těžko odhadnout, kolik peněz se ročně protočí v tomto typu úvěrů. Řada dlužníků si půjčuje peníze opakovaně, neboť stěží vyjde se svou výplatou. Zareagovali ostatně i poskytovatelé finančních prostředků. Řada z nich zájemci o rychlý úvěr nejdříve půjčí menší sumu a teprve třeba až potřetí větší. Tímto jednoduchým opatřením si dlužníka vyzkouší z jeho solventnosti a posílí jejich loajalitu, pokud se dlužník osvědčí teprve poté mu poskytnou vyšší sumu půjčky před výplatou.

zdroj: investia.cz

Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání